YekeB.jpg

Neler  Yapacağız?

Foto Timuçin Binder 

Yapacaklarımız

Sitemizin “Kısaca Proje” sayfasında beş farklı hedef belirledik:

  1.  Bir anıt-kayık inşa etmek,

  2.  Denizcilik ve Yelken Araştırmaları,

  3. Tarihsel Araştırmalar 

  4. Orijinal Mavi Yolculuk 

  5. Ekolojik Yaşama Duyarlılığın Arttırılması

Bu hedefleri gerçekleştirmek için aşağıda sıraladığımız faaliyetleri gerçekleştireceğiz.

Anıt Kayık - Müze Kayık

Hedef1_edited_edited.png

Kayığımız 1850-1930 tarihleri arasındaki yelkenli iş kayıklarının örneği bir replika olarak inşa edilecek ve becerebildiğimiz ölçüde bu dönemin denizcilik kültürünün temel niteliklerini sergileyecek. Bu doğrultuda Bodrum Deniz Müzesi’nin bir müze-gemisi olarak da faaliyette bulunacak.

Geleneksel Denizcilik ve Yelken Armaları Araştırmaları

phoca_thumb_l_Sakoleva-19B.JPG

Kayığımızla 1850-1930 dönemi denizciliği ve yelken armaları üzerine çeşitli araştırmalar gerçekleştireceğiz. Kayığımız farklı yelken armalarını kullanabilecek şekilde tasarladı. Bu çalışmalar sonunda çeşitli yayınlar ve belgeseller üreteceğiz.

Deniz Seyirleri ve Doğa Keşifleri - Okul Yelkenlisi

Hedef3.jpg

Kayığımızla Denizcilik Araştırmalarımız doğrultusunda çeşitli seyirler düzenleyeceğimiz gibi, doğaya duyarlılığı arttırma ve ekolojik yaşamı tanıtmak için de çeşitli seyirler düzenleyeceğiz. Bazı seyirlerimiz entelektüel ve tarihsel faaliyetler de içerecek.

Atölyeler, Seminerler, Konferanslar

10801958_10204421914939966_1489566063125750885_n.jpg

En başta geleneksel denizcilikle ilgili doğrudan pratiğe dayalı çeşitli atölyeler düzenleyeceğiz. Buna ek olarak, geleneksel denizcilik başta olmak üzere, yörenin tarih ve kültürü, doğa ve ekolojik yaşam ve çeşitli entelektüel konularla ilgili seminerler ve konferanslar da gerçekleştireceğiz.